Децентралізація 2020: запрошуємо до обговорення!

Дата: 14.05.2020 16:41

19 травня о 14:15 відбудеться онлайн пресконференція для регіональних ЗМІ «Місцеве самоврядування та територіальна організація влади: «геолокація» реформи». Мета – дати відповіді на ключові питання щодо реалізації завдань реформи в 2020 році та проведення чергових місцевих виборів на новій територіальній основі громад і районів.

Спікери:
Вячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій

Віталій Безгін, народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою

Модераторка: Надія Петруняк

Основні питання пресконференції:

• Чи реально провести чергові місцеві вибори на новій територіальній основі громад і районів?
  • Навіщо державі нові райони і яким критеріям вони мають відповідати?
  • Чи не погіршить формування нових районів доступність послуг для людей?
  • Чи буде внесено на розгляд Верховної Ради України консенсусний проект закону «про внесення змін до Конституції України», який закріпить реформовану систему місцевого самоврядування, децентралізацію владних повноважень?
  • Якщо конституційний процес затягнеться в часі, чи не завадить це провести чергові місцеві вибори так, як планується?
  • Чи можна вважати реформу завершеною з проведенням місцевих виборів?
  • Як надалі держава має намір підтримувати становлення і розвиток громад?

Журналісти зможуть поставити запитання у ефірі конференції. Для того, щоб приєднатися до ефіру, представникам ЗМІ потрібно зареєструватися за лінком^ https://decentralization.gov.ua/news/12454

Онлайн-конференція транслюватиметься на Facebook-сторінках Програма DOBREДецентралізація та Український кризовий медіа-центр, а також на Youtube-каналі Ukraine Crisis Media Center.