Система сповіщення бджолярів «ПАСІКА» дозволить захистити бджіл під час проведення сільськогосподарських робіт
У 2020 році Товариство з обмеженою відповідальністю «Агро-Холдинг МС» (далі – «Товариство») створило та наповнює даними для використання власну систему сповіщення бджолярів ПАСІКА, яка дозволить максимально захистити бджіл під час проведення сільськогосподарських робіт.
Частиною 3 ст.13 Закону України «Про бджільництво» встановлено, що пасіка підлягає реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом, у місцевих державних адміністраціях або сільських, селищних, міських радах у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики.
Статтею 29 Закону України «Про бджільництво» визначено, що з метою запобігання захворюванню бджіл та додержання ветеринарно-санітарних норм і правил у галузі бджільництва здійснюється державний ветеринарний контроль у порядку, визначеному Законом України «Про ветеринарну медицину».
Своєчасне повідомлення всіх власників пасік про проведення сільськогосподарських робіт із застосуванням засобів захисту рослин, на нашу думку, буде можливим при виконанні наступних кроків:
- Реєстрація пасіки в органах місцевого самоврядування за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом, яка проходить у два етапи: 1) Занесення пасіки у спеціальну книгу реєстрації на основі особистої заяви бджоляра до голови територіальної громади та 2) Отримання паспорту пасіки на основі акту обстеження пасіки від місцевого управління ветеринарної медицини.
- Реєстрація пасік їх власниками на онлайн платформі «Пасіка» http://honey2.harveast.com – сайті, який спеціально створено для захисту бджіл, оперативного інформування бджолярів та обміну інформацією. На ньому для зручності бджолярів розміщено:
- карти посівних площ Товариства з позначенням полів, що засіяні медоносними культурами;
- календар обробки полів з датами їх проведення та контактними даними відповідального агронома;
- карти розміщення зареєстрованих бджільницьких господарств тощо.
Крім того, на сайті налаштовано систему сповіщення бджолярів – за три доби до початку проведення робіт з засобами захисту рослин на мобільний телефон кожного зареєстрованого бджоляра надійде смс-повідомлення із зазначенням місця обробки, дати обробки, назви препарату, ступеню та строку дії токсичності препарату. Таке ж повідомлення буде надходити головам сільських рад.
Банер зі швидким переходом до сайту корисного для бжолярів можна знайти і на головній сторінці нашого сайту.
Повідомляє управління регіональної діяльності Коростенської РДА.