Година милосердя: "Історія людини в історії людства" в Горщиківській бібліотеці

Дата: 26.08.2020 14:00

26 серпня світ відзначає 110 років від дня народження Святої Матері Терези, католицької черниці, засновниці доброчинних місій, лауреата Нобелівської премії миру (1979 р.).

Проста албанська жінка, у білому сарі з блакитною смужкою, яку світ назвав Матір' ю Терезою, дає нам свідчення милосердя і любові.

26.08.1910 р. - народилася Агнеса Бояджіу в місті Скоп' є (нині Македонія) в албанській родині. У 12 років Агнеса відчула покликання до чернечого життя.

1929 - вступила до монастиря і приймає ім' я Тереза.

1937 - складає довічні обітниці і здійснює місіонерську діяльність в Індії ( місто Калькутта ).

У 1949 році заснувала Орден Милосердя. Найголовніша її обітниця: "Усі сили присвятити найбіднішим".

Вона - ціла епоха милосердя, безкорислива і здатна на самопожертву. Все, що мала, жертвувала для створення сирітських притулків, госпіталів та будинків для знедолених.

У 1979 році стає лауреатом Нобелівської премії миру.

Всі нагороди і премії вкладала в свою місію. Місіонерка любові, яку повсюди визнавали як матір нужденних, залишила промовистий приклад усім віруючим і невіруючим. Вона лишила нам свідчення любові Бога, її справи промовляють самі за себе і являють людям нашого часу отой небосяжний сенс життя, про який, здається, не раз забувають.

Завершила життєвий шлях 5 вересня 1997 року. У 2003 році була беатифікована як блаженна Мати Тереза з Калькутти. 4 вересня 2016 року - канонізована.

З нагоди 110 років від дня народження Святої Матері Терези в Горщиківській бібліотеці організовано виставку, присвячену життю та діяльності нейоміврної жінки, проведено година милосердя: "Історія людини в історії людства".