29 серпня - захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

Дата: 28.08.2021 11:58

Саме цього дня 7 років тому в Іловайському котлі загинуло найбільше бійців за весь час війни на Донбасі.

Наприкінці серпня 2014 року після запеклих боїв бійці сил АТО потрапили в оточення під Іловайськом Донецької області. Російські військові обстріляли коридор, яким за домовленістю мали виходити українські бійці. За офіційними даними, навколо Іловайська і в самому місті загинули 366 українських бійців, близько 450 отримали поранення, 300 потрапили в полон, 84 досі вважаються зниклими безвісти.

Разом з тим парламентська Тимчасова слідча комісія з розслідування Іловайської трагедії оцінювала загальні втрати українських військ у тисячу осіб.

Генпрокуратура 14 серпня 2017 року оприлюднила результати розслідування подій під Іловайськом у серпні 2014 року. Згідно з цими результатами, головним винуватцем Іловайської трагедії є військове командування РФ.

Горщиківська сільська рада висловлює щирі слова співчуття рідним та близьким загиблих. Ціна нашого миру надзвичайно висока - це життя наших захисників. Пам’ятаймо про це! Схилімо голову перед світлою пам’яттю Героїв України!

З почуттям глибокої шани та поваги

голова Горщиківської сільської ради

Олексій Туровський