Про організацію харчування дітей в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах Горщиківської сільської ради у 2021-2022 н.р.

Дата: 20.09.2021 10:39

ГОРЩИКІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

Коростенського району Житомирської області

від 08 вересня   2021 року

Про організацію харчування дітей
в загальноосвітніх та  дошкільних
навчальних закладах  Горщиківської сільської ради у 2021-2022 н.р.

З метою організації раціонального харчування дітей в загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладах міста, на виконання законів України “Про охорону дитинства”, “Про дошкільну освіту”, “Про загальну середню освіту”, Постанову Кабінету Міністрів України від 19 червня 2002 року № 856 “Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах та керуючись підпунктом 1 пункту “а” статті 32 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, виконавчий комітет міської ради

ВИРІШИВ:

1. Заслухати звіт начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту Горщиківської сільської ради Сапотніцької З.М. про « Про організацію харчування  дітей в загальноосвітніх  та дошкільних навчальних  закладах Горщиківської сільської ради» ( додається).

2.Начальнику відділу освіти, культури, молоді та спорту Сапотніцькій З.М.:

1) контролювати роботу з організації харчування учнів 1-11 класів в закладах  загальної середньої освіти та дошкільної освіти;

2) постійно  забезпечувати  стан шкільних їдалень  закладів дошкільної освіти та  загальної середньої освіти відповідно до вимог санітарно-гігієнічних правил;

3) проводити заходи щодо розширення асортименту та покращення якості виготовлення продукції в шкільних їдальнях і дитячих садках.

3.Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Литвинчука М.О.

Секретар сільської ради                             Світлана ІСКОРОСТЕНСЬКА

Про організацію харчування дітей
в загальноосвітніх та  дошкільних
навчальних закладах  Горщиківської сільської ради у 2021-2022 н.р.

Керуючись Законом України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства»,«Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», «Про місцеве самоврядування в Україні, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»,  постановою Кабінету Міністрів України від 02.02.2011 № 116 «Про затвердження Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно – технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість», від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», від 18.01.2016 р. №16 «Про внесення змін до Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість», рішенням дванадцятої сесії восьмого скликання від 10 серпня 2021 року № 169 «Про розмір плати за харчування в закладах дошкільної освіти» та «Про порядок організації харчування учнів 1-11 класів закладів загальної середньої освіти у 2021 році» відділ освіти, культури, молоді та спорту Горщиківської сільської ради створює всі умови для збереження здоров’я дітей, підвищення рівня організації  харчування, забезпечення дітей в закладах  освіти якісним харчуванням.

Раціональний режим харчування, його збалансованість раціону є основними умовами для підвищення опору дитячого організму до захворювань, для нормального росту і розвитку дітей, які виховуються в закладах освіти. Здорове харчування має великий вплив на фізичний і розумовий розвиток дитини, її імунітет і працездатність.

В усіх закладах освіти Горщиківської сільської ради організоване гаряче харчування. Керівники закладів стежать за тим, щоб їжа була повноцінною, збалансованою і здоровою.

Харчування повинне відповідати вимогам усіх нормативно правових актів. У закладах забезпечується  таке меню, що складається з урахуванням рекомендованих груп продуктів харчування і рекомендованих для дитини добових норм поживних речовин і енергії. Усі продукти харчування, які потрапляють до закладів освіти, відповідають умовам державних стандартів та супроводжуються відповідною документацією (накладні, сертифікати) з висновками щодо їх якості, терміну реалізації, кількості.

Основна увага при організації харчування в закладах освіти приділяється безпеці їжі: екологічності продуктів, безпечному технологічному процесу, належній подачі страви.

Учні 1-4 класів харчуються за рахунок коштів місцевого бюджету. Також

безкоштовним харчуванням у закладах освіти Горщиківської сільської ради забезпечуються такі пільгові категорії:

• діти–сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
  • діти з малозабезпечених сімей;
  • діти учасників бойових дій – АТО та ООС;
  • дітей, батьки яких загинули під час виконання службових обовязків в зоні АТО та ООС;
  • діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в спеціальних і інклюзивних класах;
  • діти з інвалідністю;
  • діти постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС.

Всі інші користуються гарячим харчуванням з оплатою у розмірі 50% від вартості харчування.

Щодня до їдалень закладів освіти приходять 200-220 учнів.

Основними завданнями на 2021-2022 н.р.  є:

• оновлення нормативно-правової бази організації шкільної та дошкільної системи харчування;
  • модернізація харчоблоків;
  • оптимізація меню;
  • поліпшення якості харчування;
  • формування навичок правильного та здорового харчування;
  • впровадження нових технологій системи безпечності та якості харчових продуктів і процесів виробництва в організації харчування (НАССР).
  • дієва комунікація з постачальниками продуктів( коригування договорів відповідно до змін нормативної бази тощо).

Начальник відділу освіти ,

культури, молоді  та спорту                                         Зоя     Сапотніцька