ПРОГРАМА «БАТЬКИ ЗА РАННЄ ВТРУЧАННЯ В УКРАЇНІ»
Національна Асамблея людей з інвалідністю України, за участі та підтримки Міжнародної громадської організації HealthProm (Лондон) та Благодійного фонду «Інститут раннього втручання» (Харків) з осені 2016 започаткувала та впроваджує Програму «Батьки за раннє втручання в Україні».
Ми впевнені, що саме батьки мають відігравати і відіграють ключову роль у здійсненні необхідних реформ, які дозволять дітям з інвалідністю та особливими потребами мати «кращий старт» в житті.
Програма спрямована на підтримку недержавних організацій (НДО), якими керують батьки (або які створені батьками) дітей з інвалідністю («батьківські» НДО) та активних батьків дітей з порушеннями розвитку та/або інвалідністю в їх участі в процесах розробки та впровадження системи раннього втручання в Україні.
В рамках Програми впроваджувалися проекти за фінансування ЕС, за фінансування уряду Німеччини і за підтримки ЮНІСЕФ, за фінансування Посольства Великої Британії, Міжнародного фонду «Відродження» та Посольства Нідерландів в Україні .
Наші цілі:
- Підтримка співпраці між «батьківськими» НДО, а також створення відповідних платформ для конструктивного діалогу в сфері раннього втручання (як на національному, так і на регіональному рівнях), а також в інших сферах, що стосуються захисту їх прав.
- Посилення впливу та авторитету «батьківських» НДО, а також їх здатності висловлюватися і працювати з творцями політики. Аргументоване і професійне представлення думки батьків у політичних діалогах у рамках розробки політики раннього втручання.
- Розвиток здатності «батьківських» НДО, активних батьків і журналістів, стимулювати інтерес громадськості до потреб і прав дітей, в тому числі раннього віку, з інвалідністю, з порушеннями розвитку, і забезпечувати те, щоб думка батьків була врахована.
- Розробка і впровадження соціальної комунікаційної кампанії «Батьки за раннє втручання».
Відповідно до визначення Європейської Асоціації Раннього Втручання (Eurlyaid):
«Раннє втручання представляє собою заходи, орієнтовані на розвиток дитини раннього віку, а також на супровід батьків цієї дитини, які здійснюються безпосередньо після визначення стану та рівня розвитку дитини. Раннє втручання спрямовано як на дитину, так і на батьків, родину та її соціальне оточення».
Важливо підтримати та поєднати наші зусилля з усіма учасниками процесу розробки політики раннього втручання, серед яких Національна рада з питань раннього втручання, національні та міжнародні установи й організації, Представництво Європейського Союзу в Україні, Представництво ЮНІСЕФ в Україні, а також професіонали та спеціалісти, що підтримують ідею раннього втручання та розбудовують відповідну систему в Україні.
Зацікавлені «батьківські» НДО і просто активних батьків, що бажають співпрацювати з метою впровадження в Україні системи раннього втручання, просимо:
Заповнити форми за посиланнями: