Реформа шкільного харчування. Як громадам отримати фінансування на модернізацію харчоблоків
У Держбюджеті на 2022 рік передбачено субвенцію у розмірі 1,5 млрд гривень на модернізацію харчоблоків у школах. Для отримання фінансування органи місцевого самоврядування мають слідувати чітким вимогам, які були розроблені в Міністерстві розвитку громад і територій. Зокрема, йдеться про розробку проєктної документації та забезпечення норм інклюзивності та безбар’єрності. Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря, повідомили у пресслужбі Міністрества.
«Оновлення харчових блоків – це вагома складова реформи шкільного харчування, яка відбувається під патронатом першої леді Олени Зеленської. У Держбюджеті на 2022 рік передбачено субвенцію на модернізацію харчоблоків у закладах загальної середньої освіти. Відтак громади матимуть змогу подати свої проєктні пропозиції та отримати кошти на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт їдалень у школах, в основі яких буде сучасний технологічний процес, що забезпечує дотримання норм НАССР та приготування якісної і безпечної їжі в асортименті», — зазначив Іван Лукеря.
Зокрема, для отримання коштів на модернізацію харчоблоків громадам необхідно:
- підготувати проєктні пропозиції з модернізації шкільних харчоблоків та подати їх в обласні державні адміністрації;
- розробити та затвердити проєктну документацію на основі брендбуку;
- отримати експертний звіт проєкту;
- забезпечити проведення та завершення процедур закупівель по проєктах, що будуть фінансуватися за кошти субвенції;
- укласти договори з переможцями тендерів.
Зазначимо, пропозиції до переліку проєктів формують обласні та Київська міська державні адміністрації. Перевага буде надаватись тим проєктам з реконструкції шкільних їдалень, які внаслідок модернізації зможуть забезпечувати потреби в гарячому харчуванні учнів власної школи, а також доставку гарячих страв в інші освітні заклади.