В Україні триває створення Національного корпусу кримськотатарської мови

Дата: 27.01.2023 15:51

Мінреінтеграції ініціювало створення Національного корпусу кримськотатарської мови у межах реалізації Стратегії розвитку кримськотатарської мови на 2022-2032 роки. Це онлайн-платформа для дослідження мови, що працюватиме на основі даних із текстових матеріалів кримськотатарською.

Збір друкованих та онлайн-джерел кримськотатарською мовою для створення Нацкорпусу триває вже 3 місяці.

За цей час опрацьовані та внесені до каталогу 359 матеріалів понад 100 авторів. Це більш ніж 40 тисяч друкованих сторінок.

Наразі найстаріше видання у каталозі – випуск газети «Терджиман» 1883 року. Найсучасніше – 2022 року.

Долучитися до створення онлайн-бази текстів можуть всі охочі за посиланням (https://www.instagram.com/crimeantatar_corpora/).

Проєкт реалізується за підтримки Мінреінтеграції, швейцарсько-української Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа, та Київського національного університету імені Тараса Шевченка.