#безбар’єрність: Внутрішньо переміщені особи з інвалідністю отримують соціальний захист на Житомирщині

Дата: 28.03.2023 10:10

Через повномасштабну війну в Україні багато людей, у тому числі з інвалідністю тимчасово переїжджають жити до більш безпечних місць.

Для того, аби отримати соціальний захист за тимчасовим місцем проживання, людям з інвалідністю обов’язково потрібно отримати статус внутрішньо переміщеної особи. Наразі в області знайшли прихисток 2 979 людей з інвалідністю, серед них 1 622 жінки та 1 357 чоловіків.

Зробити це можна через додаток Дія, у найближчому Центрі надання адміністративних послуг або ж через структурні підрозділи соціального захисту населення області.

Статус ВПО дозволяє:

• оформити щомісячну державну допомогу для ВПО з інвалідністю — наразі це сума 3 тисячі гривень;
  • оформити субсидію на оплату комунальних послуг орендованого житла без надання договору оренди;
  • отримати безоплатний проїзд усіма видами комунального пасажирського транспорту;
  • отримувати продуктові набори.

Також на порталі Дія у розділі «Дія. Безбар’єрність» для внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю та літніх людей є інформація, як знайти роботу, отримати пенсію, виїхати за кордон тощо.