Фінансовий номер

Дата: 04.07.2023 13:43

Фінансовий номер телефону – це номер, прив’язаний до банківських рахунків.

На цей номер надходять:

• коди підтвердження операцій,
  • паролі від банків,
  • інформація про баланс коштів на  рахунках.

Фінансовий номер потрібен для:

використання послуги інтернет-банкінгу та для віддаленої ідентифікації клієнта під час звернення до банку.

Як шахраї можуть скористатися фінансовим номером телефону?

Викрасти гроші з рахунків, придбати товари у звичайному магазині, на інтернет-сайтах або ж взяти онлайн-кредити!

Як шахраю це вдається?

Шахрай телефонує та представляється працівником мобільного оператора.
Під різними приводами випитує в абонента смс-код від мобільного оператора,
що дає шахраю змогу перевипустити віддалено сім-картку.

Щоб випитати смс-код, шахрай може:

• запропонувати перейти на нові поліпшені стандарти зв’язку;
  • повідомляти, що сім-картка абонента не приймає дзвінки, тому необхідно перейти на е-сім (електронну сім-картку) тощо.

Що робити?

• Завести для спілкування з банком окрему сім-картку та не розголошувати свій фінансовий номер телефону.
    Не "прив’язуйте" фінансовий номер телефону до соціальних мереж, месенджерів та не використовуйте для авторизації в інших системах.
    Не залишайте фінансовий номер в якості контактного номеру в анкетних даних та не використовуйте для щоденного спілкування.
  • "Прив’язати" фінансовий номер телефону до своїх паспортних даних або перейти на контракт з мобільним оператором.
  • Відключити послугу віддаленої заміни сім-карти у свого мобільного оператора.
  • Зареєструватися в онлайн-кабінеті мобільного оператора.
  • Установити пін-код на сім-карту зі складним восьмизначним паролем та пароль блокування телефона.

Тримати в секреті

логін на пароль до онлайн-кабінету мобільного оператора,

• смс-коди операторів,
  • PUK-код та серійний номер сім-картки.

PUK 1 та серійний номер є на пластику від вашої старої сім-картки.
Також PUK-код можна дізнатися в особистому кабінеті на сайті мобільного оператора або зателефонувавши на “гарячу лініюˮ мобільного оператора.

Сім-карта перестала працювати, що робити?

Якщо сім-карта перестала працювати, велика ймовірність, що шахраї злочинними діями здійснили перевипуск вашої сім-картки.

Перше, що потрібно зробити, захистити свої рахунки, картки та облікові записи
до яких прив’язаний номер телефону. Як діяти?

1.    Негайно заблокувати картки, рахунки та доступ до інтернет-банкінгу, зателефонувавши до банку за номером, який зазначено на звороті картки.

2.    Зателефонувати до мобільного оператора, пояснити ситуацію та просити заблокувати обидві сім-картки (стару та нову) до з’ясування всіх обставин.

3.    Заблокувати доступи до всіх рахунків, облікових записів та персональних кабінетів до яких прив’язаний вкрадений номер телефону.