Чи можна вакцинуватися під час приймання антибіотиків?

Дата: 10.07.2023 16:09

Антибіотики не впливають на дію переважної більшості вакцин, тому приймання їх саме собою не є протипоказанням до вакцинації.

Дітям та дорослим, які приймають антибіотики при легкій формі захворювання, можна робити планову вакцинацію за календарем щеплень.

В Україні, якщо людина важко хворіє або має температуру понад 38 С, то щеплення слід відкласти до одужання. Вакцинація не вплине на перебіг хвороби. В багатьох інших країнах такою межею є температура понад 38,5 С. Це більше пов’язано з пересторогою, але не з наявними доказами небезпеки вакцинації при підвищеній температурі.

Щойно людина почуватиметься краще, їй можна буде зробити заплановане щеплення, навіть якщо вона все ще продовжуватиме приймати антибіотики.