#Знайсвоїправа: Гарантійний ремонт товарів

Дата: 18.08.2023 17:46

Кожен споживач повинен розраховувати на високу якість товарів, яку він купує. Саме тому гарантійний ремонт є важливою ланкою в системі захисту прав споживачів в Україні. Таким чином, знання своїх прав – один з ключових факторів, який допомагає забезпечити справедливість для кожного покупця.

Що таке гарантійний ремонт?

Гарантійний ремонт – це не лише можливість вирішити технічні недоліки товару, але й прояв права споживача на якість. У разі, якщо споживач виявляє впродовж  встановленого гарантійного терміну недоліки у придбаному товарі, його законні права дозволяють:

– вимагати зменшення ціни;

– отримати безкоштовне усунення недоліків;

– отримати відшкодування витрат на усунення недоліків.

Важливі аспекти гарантійного ремонту:

У разі проведення гарантійного ремонту, теормін гарантії продовжується на час перебування товару в ремонті. Це дозволяє споживачам бути впевненими, що їхні права залишаються захищеними навіть під час ремонтних робіт.

Недоліки товару: істотний аспект гарантії

У разі виявлення істотних недоліків, що виникли через недбалість виробника, продавця тощо, або навіть випадки фальсифікації товару, споживач має право вимагати розірвання договору і повернення коштів або заміни товару.

Державний нагляд та безпека

Щодо проведення планових та позапланових заходів державного нагляду, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2022 № 303, такі заходи призупинено. Проте, за наявності загрози для прав споживачів, навколишнього середовища та безпеки держави захист залишається актуальним завданням.

Нагадування про гарантовані права споживачів у сфері гарантійного ремонту – це крок до створення справедливого і забезпеченого правами суспільства, де кожен має можливість належним чином скористатися продуктами та послугами.