Рятувальники закликають громадян відмовитись від спалювання сухої рослинності та сміття

Дата: 05.10.2023 09:07

🔥Суха вітряна погода сприяє миттєвому поширенню пожеж на значні площі, нерідко на житлові та господарські будівлі!

☝Не паліть, а краще компостуйте листя й інші органічні відходи! Це піджвить вашу територію і городи. А спалюванням сухостою, листя і сміття у житлових масивах ви не лише завдаєте шкоди довкіллю, а й несете загрозу здоров'ю оточуючих!

🔶️ Тільки упродовж минулої доби підрозділами ДСНС області ліквідовано 5 пожеж сухої трави на площі 3,77 га та двічі - займання сміття.

🔶️ За тиждень рятувальники загасили 81 пожежу сухої рослинності. А від початку року на Житомирщині виникло 734 пожежі в екосистемах ( суха трава, торф, лісові масиви).

☝Нагадуємо: за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адмінвідповідальність відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адмінправопорушення. Вона передбачає штраф, що становить для громадян 3060-6120 грн., а для посадових осіб - від 15 300 до 21 420 грн.

Бережіть довкілля! Якщо ви стали свідком пожежі чи навмисного підпалу - одразу телефонуйте до служби порятунку за номером 101.