Вибухонебезпечні предмети: які вони та що робити?

Дата: 02.02.2024 11:30

У містах, де проводились бойові дії, сапери щодня вилучають тисячі вибухонебезпечних предметів, які бувають різних видів, форм та розмірів, але всі – однаково небезпечні. Тож варто знати, як себе поводити поруч з ними, щоб не постраждати, а також уміти розрізняти такі предмети в кущах, траві чи на землі.

❓Як працюють такі міни? Вибух може статися, коли хтось наближається або безпосередньо торкається до міни. Під час вибуху міна може покалічити або завдати летальних наслідків.

❓Чим небезпечні протипіхотні міни? За способом завдання шкоди протипіхотні міни бувають фугасні і осколкові. Осколкові міни зазвичай мають готові уражальні елементи: металеві кульки, циліндри, смужки. Фугасні міни вражають вибухом. Якщо ви побачили міну, наближатись до неї вкрай небезпечно.

📞 Одразу телефонуйте за номером 101 та повідомте про знахідку ДСНС України.