СтопШахрайство: Схема шахрайства на торговельному онлайн-майданчику

Дата: 06.02.2024 10:45

Шахрай шукає оголошення на онлайн-платформі OLX, пише продавцю в месенджер (вайбер, телеграм, WhatsApp).

Далі аферист погоджується купити товар, каже, що оформив покупку за допомогою OLX-доставки і для отримання коштів продавцю потрібно перейти за індивідуальним посиланням і зазначити дані своєї карти, щоб продавець міг нібито отримати оплату на картку.

Продавець переходить за посиланням, вводить усі реквізити картки.

Шахрай випитує у продавця залишок коштів на картці та смс-код від банку. Отримавши інформацію, привласнює кошти з рахунків.

Щоб ввести в оману продавців, шахраї створюють шахрайські сайти, які візуально схожі на справжній сайт OLX. На таких підроблених сторінках "від OLX" також може бути форма спілкування в чаті, яка нічого спільного з реальною підтримкою OLX не має.

Обговорюйте деталі угоди виключно в чаті торговельного майданчика або використовуючи його додаток!