Житомирщина потерпає від спеки та пожеж: рятувальники закликають до відповідальності

Дата: 22.07.2024 14:28

Житомирська область протягом цього літа стикається з серйозною проблемою – значним зростанням кількості пожеж в екосистемах. Станом на 20 липня 2024 року, підрозділами ДСНС ліквідовано вже 462 пожежі в природних середовищах, загальною площею 326 гектарів. З них 433 випадки – це загоряння сухої трави.

Тільки протягом минулих вихідних днів рятувальники загасили 13 пожеж, 6 з яких виникли в сухій траві, а 7 – у сміттєвих завалах. Також було ліквідовано загоряння торфовищ на площі 0,3 гектара поблизу села Рудня-Озерянська Олевської громади.

З огляду на стійку спекотну погоду та збереження пожежонебезпечного періоду до осені, фахівці ДСНС Житомирщини закликають жителів регіону до відповідальної поведінки та неухильного дотримання правил пожежної безпеки:

• Категорично забороняється розводити відкритий вогонь у лісових масивах, поблизу торфовищ та полів.
  • Не кидайте недопалки та сірники на суху траву.
  • Заборонено спалювати сміття та рослинні залишки.

Зауважте, що самовільне спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків тягне за собою адміністративну відповідальність. Для порушників передбачені штрафні санкції:

• Для громадян: від 3060 до 6120 грн.
  • Для посадових осіб: від 15300 до 21420 грн.

Станом на сьогодні, фахівцями ДСНС вже складено 55 протоколів на порушників вимог пожежної безпеки в екосистемах.

Збереження довкілля – спільна справа! Дотримуйтеся правил пожежної безпеки, навчайте цьому дітей, адже це запорука не лише збереження природи, але й вашого життя та майна.

У разі виявлення пожежі негайно телефонуйте 101!

Разом ми зможемо запобігти трагедії та зберегти багатства Житомирщини!