#ТиЯк: Ментальне здоров’я в умовах війни, турбота про себе і програма Олени Зеленської

Дата: 10.10.2024 09:41

10 жовтня весь світ відзначає день ментального або психічного здоров’я. Ментальне здоров’я — це не просто відсутність хвороб чи розладів. Це здатність людини справлятися зі стресами, радіти життю та досягати свого потенціалу. В сучасному світі, особливо в умовах війни, турбота про психічне здоров’я стає надзвичайно важливою. Війна приносить з собою не тільки фізичні руйнування, але й емоційні й психологічні травми, які можуть залишатися з людиною на все життя.

Ти як?

Важливість турботи про ментальне здоров’я під час війни

Війна створює неймовірно важкі умови, де люди постійно перебувають у стані стресу, страху та невизначеності. Втрата близьких, вимушене переселення, постійні загрози для життя — все це викликає психологічний тиск. Психічне здоров'я під час війни страждає від різних чинників, таких як:

• Постійний стрес: тривоги, сирени, обстріли, новини з фронту постійно впливають на психологічний стан.
  • Втрата контролю: коли людина не може вплинути на події навколо, це викликає почуття безсилля.
  • Емоційні втрати: втрата дому, роботи чи близьких людей стає неймовірним ударом для психіки.

Тому особливо важливо знаходити способи підтримки себе, своїх рідних і близьких у ці важкі часи. Психологічна стійкість і здатність підтримувати ментальне здоров'я є ключовими для виживання та подолання наслідків війни.

Програма Олени Зеленської "ТиЯк": підтримка ментального здоров’я українців

Першою леді України Оленою Зеленською було ініційовано масштабну програму психологічної підтримки "ТиЯк". Ця програма має на меті створити систему допомоги для українців, які переживають складні психологічні стани через війну.

"ТиЯк" спрямована на такі ключові аспекти:

• Доступ до професійної допомоги: завдяки програмі кожен українець може отримати консультацію кваліфікованих психологів, що особливо важливо для тих, хто постраждав від бойових дій.
  • Навчання психологічній стійкості: в рамках ініціативи проводяться тренінги та інформаційні кампанії, що допомагають людям краще зрозуміти власний стан і способи боротьби з емоційними труднощами.
  • Підтримка вразливих груп: особлива увага приділяється дітям, людям похилого віку, переселенцям та військовим, адже вони найчастіше стають жертвами емоційних травм.

Ця програма є важливим кроком у побудові культури турботи про психічне здоров’я в Україні, і вона має на меті забезпечити доступ до психологічної підтримки кожному українцю, незалежно від місця проживання чи життєвих обставин.

Як дбати про своє ментальне здоров’я під час війни

Окрім доступу до професійної допомоги, є кілька простих, але важливих кроків, які допоможуть зберегти психічне здоров’я:

• Розмовляйте про свої почуття: не тримайте все в собі. Спілкуйтеся з друзями, родичами або професійними психологами.
  • Регулярний відпочинок: навіть у найважчі часи важливо знаходити моменти для відпочинку і релаксації.
  • Заняття, що приносять задоволення: музика, малювання, читання або просто прогулянка можуть допомогти відволіктися від важких думок.
  • Обмеження новин: постійний потік негативної інформації може лише погіршити емоційний стан. Важливо вміти фільтрувати новини і зменшувати час, проведений за їх переглядом.
  • Фізична активність: навіть прості фізичні вправи допомагають зняти стрес і покращити загальний стан.

Ментальне здоров’я — це основа нашої здатності жити повноцінно, навіть у найскладніші часи. Підтримка себе і своїх близьких, визнання важливості психологічної допомоги та участь у таких ініціативах, як програма "ТиЯк", допоможуть українцям вистояти в умовах війни. Наше психічне здоров’я — це сила, яка допоможе нам пройти через ці виклики і врешті-решт перемогти.