Горщиківська громада
Житомирська область, Коростенський район

#тияк: «ГУРТ НОМЕ» – це простір тепла, підтримки та довіри, – Наталія Остапченко

Дата: 19.03.2025 09:50
Кількість переглядів: 75

18 березня в Житомирі на базі гуртожитку Житомирського медичного інституту відкрили громадський простір «ГУРТ НОМЕ». Участь у відкритті взяли перша заступниця начальника Житомирської обласної військової адміністрації Наталія Остапченко, регіональна координаторка програми «Ти як?» Ірина Гладка, директорка Департаменту соціального захисту населення ОВА Олена Грищук та директорка Департаменту охорони здоров’я ОВА Валентина Донець.

#тияк: «ГУРТ НОМЕ» – це простір тепла, підтримки та довіри, – Наталія Остапченко

Простір створено для підтримки внутрішньо переміщених осіб, які проживають у гуртожитку інституту. Нині тут перебувають 39 переселенців. За словами Наталії Остапченко, «ГУРТ НОМЕ» – це більше, ніж просто приміщення зі стінами та меблями, це передусім атмосфера тепла, взаємної підтримки й довіри.

«Я щиро сподіваюся, що саме тут відбуватимуться тренінги, майстер-класи, психологічні консультації та соціальні заходи, які допоможуть внутрішньо переміщеним особам швидше інтегруватися в нову громаду. Особливо важливим у цьому контексті є залучення програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською, яка надає необхідну психологічну підтримку людям, що переживають складні життєві обставини», – зазначила Наталія Остапченко.

Простір розділено на три функціональні зони – для роботи, зборів і тренінгів, а також зону відпочинку й дитячу зону, де діти зможуть займатись навчанням або проводити дозвілля за настільними іграми.

Реалізація цього проєкту стала можливою завдяки спільним зусиллям Благодійного фонду «Рокада» за фінансової підтримки Гуманітарного Фонду України та співпраці з Житомирським медичним інститутом.

Як зауважила директорка Департаменту соціального захисту населення Олена Грищук, створення громадського простору дасть змогу внутрішньо переміщеним особам у комфортних умовах працювати, навчатись, збиратися разом і змістовно проводити дозвілля.

На базі простору «ГУРТ НОМЕ» вже планується проведення освітніх, культурних і соціальних заходів, тренінгів та психологічних консультацій, спрямованих на покращення якості життя ВПО, їхню адаптацію й підтримку у складних життєвих обставинах.

Довідково. Нині в Житомирській області фактично проживає понад 56 тисяч внутрішньо переміщених осіб, серед яких значна частина – діти, пенсіонери, люди з інвалідністю та працездатне населення з різних регіонів України, що постраждали внаслідок війни.

Детальніше у відео.

Фото без опису Фото без опису Фото без описуФото без описуФото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису

Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь