Охорона здоров’я

Гепатит — це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження.

Існує п’ять основних типів вірусів гепатиту: А, В, С, D і Е. Усі типи вірусів спричиняють захворювання печінки, але між ними є істотна різниця. Зокрема, типи В і С призводять до розвитку хронічного запалення печінки у мільйонів людей і є однією з головних причин цирозу та раку печінки.

11:04 25.07.2024

Профілактика сальмонельозу

Сальмонельоз – це інфекційне захворювання, яке викликає бактерія роду Salmonella. Ступінь тяжкості хвороби залежить від серотипу, сприйнятливості населення та низки інших факторів.

12:03 23.07.2024

Вакцинація від вірусів папіломи людини (ВПЛ): кому і коли робити?

Чи знаєте ви, що 97% випадків раку шийки матки можна запобігти вакцинацією? Ні, вакцини від раку ще не винайшли. Натомість у нас є вакцини проти вірусів, які можуть призвести до його розвитку, — вірусів папіломи людини (ВПЛ).

15:21 28.02.2024

МОЗ: Триває сезон грипу. Що важливо знати про цю хворобу?

Вірус грипу уражає передусім верхні дихальні шляхи та легені, і на додачу – безпосередньо серцевий м’яз та внутрішню поверхню кровоносних судин. Це показали нещодавні дослідження в Університеті штату Огайо (США). Саме тому найпоширенішими ускладненнями грипу є запалення легенів (пневмонія), серцева недостатність і тромбози.

16:12 18.12.2023

Твоє здоров’я — в твоїх руках. Важливо проходити тест на ВІЛ, якщо у тебе є ризик інфікування. ВІДЕО

Тестування на ВІЛ є невід’ємним компонентом програми надання комплексної медичної допомоги людям, які живуть з ВІЛ. Швидкі тести, що пропонуються неурядовими організаціями, зокрема і Благодійний фонд “нехай твоє серце б’ється”, є першим кроком до виявлення позитивних випадків ВІЛ і спрямування людини на лікування.

14:20 04.12.2023

#ТиЯк: Як дитині підтримати друга чи подругу, які втратили близьку людину

Горе відлякує, і ми не завжди знаємо, як поводитися з тими, у кого померла близька людина, хочемо допомогти, але боїмося зашкодити. Розкажіть своїй дитині, як підтримати друга чи подругу, які переживають втрату.

11:39 27.11.2023

Пам’ятка щодо профілактичних заходів з попередження захворювання на вірусний гепатит А

З метою профілактики захворювання на гепатит А Коростенське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області нагадує, яких заходів слід вживати для попередження захворювання на вірусний гепатит А.

13:24 08.11.2023